Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR

Zdravím všechny sportovce i sportovní příznivce u příležitosti 48. Mistrovství České republiky v požárním sportu.

Společné Mistrovství republiky v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů je bezesporu největším sportovním svátkem daného roku, stejně jako velkou kulturní událostí pro pořádající kraj, kterým je letos kraj Ústecký. Mistrovství ČR je rovněž příležitostí, při které máme možnost potkat se s kolegy z ostatních krajů i s lidmi, se kterými nás spojuje nejen profese, ale především zapálení pro hasičský sport.

Já osobně si každoročně tyto tři dny sportovního zápolení velmi užívám. Atmosféra, která panuje na stadionu, mě vždycky dobije energií na dlouhé týdny. Když vidím, s jakým zápalem a maximálním úsilím závodníci hájí barvy svého kraje, mám z toho velkou radost. Vím totiž, že se stejným zápalem a odhodláním každý den vyjíždějí pomáhat někomu, kdo je v nouzi.

Hasičský sport dělá dobré jméno celé České republice i na světové úrovni. Společná reprezentace drží aktuálně zlatou příčku z mistrovství světa, které se konalo loni na Slovensku. Také jsme držiteli řady světových rekordů v jednotlivých disciplínách. Chci proto pozvat všechny ve dnech 30. srpna až 1. Září 2019 na Městský fotbalový stadion do Ústí nad Labem, aby se přišli podívat na skvělé sportovní výkony a podpořit hasičské sportovce.

Závěrem mi dovolte poděkovat všem, kteří se podílejí na organizaci letošního ročníku mistrovství. Bez jejich úsilí a osobního nasazení by se mistrovství nemohlo uskutečnit. Děkuji tedy celému realizačnímu týmu a přeji jim hodně sil, pevných nervů a bezproblémový průběh celé akce.

Všem soutěžícím přeji jen ty nejlepší výsledky, radost ze sportu a dobrou náladu po celou dobu mistrovství. A divákům, kteří do Ústí nad Labem dorazí, krásné sportovní i kulturní zážitky.